RY612012 TE Connectivity
RY612012 - TE Connectivity
TE Connectivity
RY612012
PCB Relays
PCB-3,2|1C/O|SC|8A/250VAC
12VDC|mono|220mW|HGP/WP
17
Datasheets
Datasheets
Technical Characteristics
Technical Characteristics
contact termination: Print / Rastermaß 3,2mm
type of contact: Einfachkontakt
contact material:
number of contacts: 1 Wechsler
switching capacity: 8A / 250VAC
coil voltage: 12 VDC
type of coil: Monostabil
coil power: 220 mW