RP412012 TE Connectivity
RP412012 - TE Connectivity
TE Connectivity
RP412012
PCB Relays
PCB-3,5|1C/O|SC|8A/250VAC
12VDC|mono|500mW|AgNi0,15
Datasheets
Datasheets
Technical Characteristics
Technical Characteristics
contact termination: Print / Rastermaß 3,5mm
type of contact: Einfachkontakt
contact material: AgNi0,15
number of contacts: 1 Wechsler
switching capacity: 8A / 250VAC
coil voltage: 12 VDC
type of coil: Monostabil
coil power: 500 mW