RP411110 TE Connectivity
RP411110 - TE Connectivity
TE Connectivity
RP411110
PCB Relays
PCB-5,0|1C/O|SC|8A/250VAC
110VDC|mono|500mW|AgNi0,15
Datasheets
Datasheets
Technical Characteristics
Technical Characteristics
contact termination: Print / Rastermaß 5,0mm
type of contact: Einfachkontakt
contact material: AgNi0,15
number of contacts: 1 Wechsler
switching capacity: 8A / 250VAC
coil voltage: 110 VDC
type of coil: Monostabil
coil power: 500 mW