RP310F24 - TE Connectivity
TE Connectivity
RP310F24
PCB Relays
PCB-5,0|1C/O|SC|16A/250VAC
24VDC|bi2C|1,5W|AgCdO
24VDC|bi2C|1,5W|AgCdO
Datasheets
Datasheets
Technical Characteristics
Technical Characteristics
| contact termination: | Print / Rastermaß 5,0mm |
| type of contact: | Einfachkontakt |
| contact material: | AgCdO |
| number of contacts: | 1 Wechsler |
| switching capacity: | 16A / 250VAC |
| coil voltage: | 24 VDC |
| type of coil: | Bistabil 2 Wicklung |
| coil power: | 1,5 W |