RP310010 - TE Connectivity
TE Connectivity
RP310010
PCB Relays
PCB-5,0|1C/O|SC|16A/250VAC
10VDC|mono|500mW|AgCdO
10VDC|mono|500mW|AgCdO
Datasheets
Datasheets
Technical Characteristics
Technical Characteristics
| contact termination: | Print / Rastermaß 5,0mm |
| type of contact: | Einfachkontakt |
| contact material: | AgCdO |
| number of contacts: | 1 Wechsler |
| switching capacity: | 16A / 250VAC |
| coil voltage: | 10 VDC |
| type of coil: | Monostabil |
| coil power: | 500 mW |