RM94-1012-35-S110 - Relpol
Relpol
RM94-1012-35-S110
300441
PCB Relays
Last order December 2016
110VDC|sens|500mW|AgCdO|IP67
110VDC|sens|500mW|AgCdO|IP67
Datasheets
Datasheets
Technical Characteristics
Technical Characteristics
| contact termination: | |
| type of contact: | Einfachkontakt |
| contact material: | AgCdO |
| number of contacts: | 2 Wechsler |
| switching capacity: | 8A / 250VAC |
| coil voltage: | 110 VDC |
| type of coil: | Sensibel |
| coil power: | 500 mW |