RM87N-2011-35-5230 - Relpol
Relpol
RM87N-2011-35-5230
604695
PCB Relays
PCB-3,5|1CO|SC|12A/250VAC
230VAC|mono|0.75VA|AgNi|IP67
230VAC|mono|0.75VA|AgNi|IP67
Datasheets
Datasheets
Technical Characteristics
Technical Characteristics
| contact termination: | Print / Rastermaß 3,5mm |
| type of contact: | Einfachkontakt |
| contact material: | AgNi |
| number of contacts: | 1 Wechsler |
| switching capacity: | 12A / 250VAC |
| coil voltage: | 230 VAC |