RM87L-2011-25-1110 - Relpol
Relpol
RM87L-2011-25-1110
RM87L-2011-25-1110
RM87L-2011-25-1110
PCB Relays
PCB-5,0|1CO|SC|12A/250VAC
110VDC|mono|400mW|AgNi
110VDC|mono|400mW|AgNi
Datasheets
Datasheets
Technical Characteristics
Technical Characteristics
| contact termination: | Print / Rastermaß 5,0mm |
| type of contact: | Einfachkontakt |
| contact material: | |
| number of contacts: | 1 Wechsler |
| switching capacity: | 12A / 250VAC |
| coil voltage: | 110 VDC |
| type of coil: | Monostabil |
| coil power: | 400 mW |