RM84-2012-35-1110 - Relpol
Relpol
RM84-2012-35-1110
600339
PCB Relays
PCB-5,0|2CO|SC|8A/250VAC
110VDC|mono|400mW|AgNi|IP67
110VDC|mono|400mW|AgNi|IP67
Datasheets
Datasheets
Technical Characteristics
Technical Characteristics
| contact termination: | |
| type of contact: | Einfachkontakt |
| contact material: | AgNi |
| number of contacts: | 2 Wechsler |
| switching capacity: | 8A / 250VAC |
| coil voltage: | 110 VDC |
| type of coil: | Monostabil |
| coil power: | 400 mW |