RT314F36 TE Connectivity
RT314F36 - TE Connectivity
TE Connectivity
RT314F36
PCB Relays
PCB-5,0|1C/O|SC|16A/250VAC
36VDC|bi2C|600mW|AgNi9010
Datasheets
Datasheets
Technical Characteristics
Technical Characteristics
contact termination: Print / Rastermaß 5,0mm
type of contact: Einfachkontakt
contact material: AgNi9010
number of contacts: 1 Wechsler
switching capacity: 16A / 250VAC
coil voltage: 36 VDC
type of coil: Bistabil 2 Wicklung
coil power: 600 mW