RP420110 TE Connectivity
RP420110 - TE Connectivity
TE Connectivity
RP420110
PCB Relays
PCB-5,0|2C/O|SC|8A/250VAC
110VDC|mono|500mW|AgCdO
Datasheets
Datasheets
Technical Characteristics
Technical Characteristics
contact termination: Print / Rastermaß 5,0mm
type of contact: Einfachkontakt
contact material: AgCdO
number of contacts: 2 Wechsler
switching capacity: 8A / 250VAC
coil voltage: 110 VDC
type of coil: Monostabil
coil power: 500 mW