RM87N-2021-35-1024 - Relpol
Relpol
RM87N-2021-35-1024
600673
PCB Relays
PCB-|1NO|SC|12A/250VAC
24VDC|mono|400mW|AgNi|IP67
24VDC|mono|400mW|AgNi|IP67
Datasheets
Datasheets
Technical Characteristics
Technical Characteristics
| contact termination: | Print / Rastermaß 3,5mm |
| type of contact: | Einfachkontakt |
| contact material: | AgNi |
| number of contacts: | 1 Schließer |
| switching capacity: | 12A / 250VAC |
| coil voltage: | 24 VDC |
| type of coil: | Monostabil |
| coil power: | 400 mW |