RM87N-2011-35-1110 - Relpol
Relpol
RM87N-2011-35-1110
600184
PCB Relays
PCB-|1CO|SC|12A/250VAC
110VDC|mono|480mW|AgNi|IP67
110VDC|mono|480mW|AgNi|IP67
Datasheets
Datasheets
Technical Characteristics
Technical Characteristics
| contact termination: | Print / Rastermaß 3,5mm |
| type of contact: | Einfachkontakt |
| contact material: | AgNi |
| number of contacts: | 1 Wechsler |
| switching capacity: | 12A / 250VAC |
| coil voltage: | 110 VDC |
| type of coil: | Monostabil |
| coil power: | 480 mW |