RM87N-2011-25-S012 - Relpol
Relpol
RM87N-2011-25-S012
852520
PCB Relays
PCB-|1CO|SC|12A/250VAC
12VDC|sens|400mW|AgNi
12VDC|sens|400mW|AgNi
Datasheets
Datasheets
Technical Characteristics
Technical Characteristics
| contact termination: | Print / Rastermaß 3,5mm |
| type of contact: | Einfachkontakt |
| contact material: | |
| number of contacts: | 1 Wechsler |
| switching capacity: | 12A / 250VAC |
| coil voltage: | 12 VDC |
| type of coil: | Sensibel |
| coil power: | 400 mW |