RM85V7-3021-20-S009 - Relpol
Relpol
RM85V7-3021-20-S009
RM85V7302120S009
RM85V7302120S009
PCB Relays
Faston-7,5|1NO|SC|20A/250VAC
9VDC|sens|250mW|AgSnO2
9VDC|sens|250mW|AgSnO2
Datasheets
Datasheets
Technical Characteristics
Technical Characteristics
| contact termination: | Steckanschluß 6,3mm |
| type of contact: | Einfachkontakt |
| contact material: | AgSnO |
| number of contacts: | 1 Schließer |
| switching capacity: | 20A / 250VAC |
| coil voltage: | 9 VDC |
| type of coil: | Sensibel |
| coil power: | 250 mW |