RM85-2011-35-5230 - Relpol
Relpol
RM85-2011-35-5230
604658
PCB Relays
PCB-5,0|1CO|SC|16A/250VAC
230VAC|mono|0.75VA|AgNi|IP67
230VAC|mono|0.75VA|AgNi|IP67
Datasheets
Datasheets
Technical Characteristics
Technical Characteristics
| contact termination: | |
| type of contact: | Einfachkontakt |
| contact material: | AgNi |
| number of contacts: | 1 Wechsler |
| switching capacity: | 16A / 250VAC |
| coil voltage: | 230 VAC |