RM84-3012-35-5230 - Relpol
Relpol
RM84-3012-35-5230
852475
PCB Relays
PCB-5,0|2CO|SC|8A/250VAC
230VAC|mono|0.75VA|AgSnO2|WP
230VAC|mono|0.75VA|AgSnO2|WP
Datasheets
Datasheets
Technical Characteristics
Technical Characteristics
| contact termination: | |
| type of contact: | Einfachkontakt |
| contact material: | AgSnO |
| number of contacts: | 2 Wechsler |
| switching capacity: | 8A / 250VAC |
| coil voltage: | 230 VAC |