HFW1201G01M - TE Connectivity
TE Connectivity
HFW1201G01M
PCB Relays
PCB-|2C/O|SC|2A/28VDC
12VDC|mono|IP67
12VDC|mono|IP67
Datasheets
Datasheets
Technical Characteristics
Technical Characteristics
| contact termination: | |
| type of contact: | Einfachkontakt |
| number of contacts: | 2 Wechsler |
| switching capacity: | 2A / 28VDC |
| coil voltage: | 12 VDC |